Yangın Merdiveni

hbw76 tarafından tarihinde yayınlandı

Yangın Merdiveni Nedir?

Yangın merdiveni, yangın veya başka bir acil durumda güvenli kaçış için kullanmak maksadıyla yapılır. Yangın sırasında bina içindeki asıl merdiven erişilemez durumda ve güvenliksiz olabilir. Bu durumda yangın merdiveni kullanılarak bina dışına kolaylıkla çıkılır. İçeriden veya dışarıdan yapılan yangın merdivenleri vardır.

İtfaiye eri geldiğinde bu merdiveni bina içerisinde mahsur kalan insanları kurtarmak için de kullanabilir. Bu bakımdan önem arz etmektedir. Bir diğer önem arz eden husus ise yapılacak yangın merdiveninin yönetmeliğe uygun olmasıdır. Yönetmeliğe uygun merdivenin imal edilmesi bir zorunluluk olduğundan dolayı doğru firma ile çalışmak gereklidir.

Hedef Çelik olarak İstanbul içi yangın merdiveni hizmetimizde ücretsiz keşif hizmeti sunuyoruz. Bilgi almak isterseniz bu numaradan bize ulaşabilirsiniz: 0 850 840 77 49

Yangın Merdiveni
Z Tİpi Yangın Merdiveni
Yangın Merdiveni
Makaralı Yangın Merdiveni

Yangın merdivenleri dışarıdan veya içeriden yapılabilir. Ancak dışarıdan yapılan merdivenler daha az yer kapladığı ve maliyetinin az olduğu için daha çok tercih edilmektedir.

Yangın Yönetmeliği

Binaların yangından korunması hakkındaki yönetmelikte bir takım zorunluluklar bulunmaktadır. Dikkate alınmadığı takdirde olası bir denetimde kusurlar tespit edilebilir. Daha önemlisi bu yönetmelik insan güvenliğine odaklı hazırlandığı için sadece yasal zorunluluk olarak görülmemelidir. Kusurlu bir üretim insan hayatına dahi mâl olabilir. Bu sebepten çok önem verilmesi gereken bir husustur. Hedef Çelik olarak yönetmeliğe uygun imalat yapmaktayız.

Yangın Merdiveni Çeşitleri

Binanız için uygun merdiven çeşidini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz keşif hizmetinden faydalanabilirsiniz.

  • Dairesel
  • Portatif
  • Gemici
  • Tek Kollu

gibi yangın merdiveni çeşitleri vardır.

Yangın Merdiveni Fiyatları

Merdivenin fiyatı, yapılacak binanın yüksekliğine ve şekline göre değişebilir. Bundan dolayı en net cevap ancak keşif yaptıktan sonra verilebilir. İsterseniz binanız için ücretsiz keşif hizmeti sağlayabilir ve devamında binanıza uygun modeli tespit ettikten sonra fiyat konusunda size bilgi verebiliriz. 0 850 840 77 49

Eğer yangın söndürme sistemlerini öğrenmek istiyorsanız:


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen ara...